Sepet

Kargo Rehberi

Teslimatlara İlişkin Bilgilendirme (Kargo Rehberi)

Özel bir istek belirtmedikçe ürünler anlaşmalı Kargo şirketi ile gönderilir. Ürünlerin kargoya verilme süresi, Ön Bilgilendirme Formunda belirtilmektedir.

 

Siparişler adrese teslim gönderilmektedir. Eğer verilen adreste kargo acentesi mevcut değil ise Mobil Bölge aracılığı ile ürün teslimi yapılır. 

 

Kargo şirketlerinin teslimatlarındaki gecikmeler, nakliye esnasında meydana gelebilecek hasarlardan veya kaybolmasından ÜYE İŞYERİ veya YesilSokak A.Ş. sorumlu tutulamaz.

 

Teslimat problemleri yaşanmaması açısından teslimat adresinin tam ve eksiksiz doldurması, teslimat yapılacak adreste bulunmanız veya teslim alacak kişi veya kişileri belirtmeniz gerekmektedir.

 

Kargo paketinin teslim alınmasından önce kargo formuna imza atılmamalıdır. Kargo tutanağını imzalamadan önce ürünün kutusunun taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığının incelenmesi, kutuda herhangi bir nedenle hasar var ise teslimatla ilgili hiç bir belge imzalanmadan önce kargo yetkilisi aracılığı söz konusu tespitin yapılması, bu nedenle de kutunuzun iade edilmesi gerekmektedir. Kutusu hasarlı olan ürünlerin teslim alınması durumunda içindeki ürünlerin hasarından veya eksikliğinden ÜYE İŞYERİ veya YesilSokak A.Ş. sorumlu değildir.

 

Kargo firmasının getirdiği pakette herhangi bir deformasyon veya içindeki ürünün zarar görebileceğini düşündürecek herhangi bir şüphe varsa, kargo formu imzalamadan kargo görevlisinin yanında paketi açıp içindeki ürün/ürünlerin fiziksel durumunun kontrol edilmesi gerekmektedir. 

 

Kargo firması, internet üzerinden yapılan alışveriş neticesinde ürün/ürünleri doğru kişiye güvenle teslim etmektedir. Yukarıdaki belirtilen hususlar dışında, üründe bir hasar tespit etmeniz halinde, site iade prosedürlerini takip etmeniz gerekmektedir.